Przy pomocy zestawu Kick the Tick® Expert sprawnie usuniesz kleszcza w 3 prostych krokach

Krok I – Zamrażanie

Zamroź kleszcza przy pomocy aplikatora. Ilość dawek dostosuj do wielkości kleszcza.

Mały kleszcz – jedna dawka.

Duży kleszcz – dwie dawki

KROK II – Usuwanie

Dobierz odpowiednią końcówkę przyrządu (A/B). Uchwyć kleszcza jak najbliżej skóry i lekko okręcając wyciągnij płynnym ruchem ku górze.

KROK III – Dezynfekcja

Zdezynfekuj miejsce po usunięciu i sprawdź czy w miejscu wkłucia nie pozostały fragmenty ciała kleszcza.

W celu ograniczenia do minimum kontaktu z płynem ustrojowym pasożyta, wszystkie czynności związane z usuwaniem kleszcza należy wykonywać w gumowych rękawiczkach.

Nigdy nie należy smarować kleszcza takimi środkami jak benzyna, nafta, wazelina, olejek miętowy czy lakier do paznokci, gdyż kleszcz dusząc się wprowadza patogeny do organizmu żywiciela.

Pamiętajmy, by nawet przez kilka tygodni po zabiegu obserwować miejsce gdzie przyczepiony był kleszcz. Wystąpienie miejscowego lub ogólnego stanu zapalnego może być następstwem przekazania czynników zakaźnych przez pasożyta. W przypadku wystąpienia gorszego samopoczucia, gorączki lub pojawienia się rumienia wędrującego, który jest charakterystyczny dla boreliozy, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Wkłucia kleszcza, w przeciwieństwie np. do ugryzienia komara nie jest odczuwalne i najczęściej przyczepionego do skóry pasożyta znajdujemy przez przypadek – np. podczas kąpieli.

Czynniki zakaźne mogą być przenoszone do krwi żywiciela już w pierwszych godzinach po wczepieniu kleszcza, stąd bardzo ważne jest jego szybkie znalezienie i usunięcie.

Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, kleszcze należy usuwać tak szybko jak to jest możliwe i dotyczy to zarówno ludzi jak i zwierząt.

Kleszcz na skórze - grafika

Usuwanie kleszcza za pomocą
KICK THE TICK® expert

KICK THE TICK expert - zdjęcie produktu

Jak ochronić się przed kleszczami?

Dowiedz się